CLUJ - Organizare

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

ne trag in piept

Mesaj  dany_the_eagle@yahoo.com la data de Vin Ian 16, 2009 7:35 pm

http://stirileprotv.ro/stiri/economie/inca-o-amanare-guvernul-n-a-luat-nicio-decizie-privind-taxa-auto.html si postati mesaje anti taxa aici:http://stirileprotv.ro/exclusiv/exclusiv-online/taxa-auto-triplata-sau-nu-discuta-si-tu.html

dany_the_eagle@yahoo.com

Data de înscriere : 08/12/2008
Localizare : cluj

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Ministrul Mediului si Ministrul Economiei convocati de urgenta la Bruxelles

Mesaj  Adrian Cosmin la data de Sam Ian 17, 2009 9:30 am

Ieri am citit in Libertatea, ziarul tipărit, cum ca ministrul mediului si ministrul economiei au fost convocaţi weekendul acesta de urgenta la Bruxelles de comisarul european Ghunter Verheugen pentru a explica de ce noul guvern nu vrea sa anuleze taxa auto.
E clar, după mine, ca nu se doreşte vreo schimbare a taxei si tot încearcă sa ne bage mâţa pe gat. Probabil ca spaga de la Renault e atât de mare ca nu prea vor sa lase asa usor vrabia din mana...

ACUM E MOMENTUL SA IEŞIM IN STRADA, SA ARĂTAM CA NU DORIM TAXA DE POLUARE.

SĂ FIM UNIŢI ! ! !

HAIDEŢI ÎN STRADĂ ! ! !

JOS TAXA DE POLUARE ! ! !

Adrian Cosmin

Data de înscriere : 28/12/2008

Sus In jos

o sa aveti o mare surpriza !

Mesaj  dany_the_eagle@yahoo.com la data de Lun Ian 19, 2009 11:24 am

[b]ma intreb cum putem sa fim atat de naivi si sa credem ca in acest fel in care ne manifestam acum aceasta taxa va fii
modificata !?
guvernul acesta si cel care a fost au mizat tocmai pe acest lucru,pe faptul ca suntem naivi si credem cu sfintenie tot cea ce ei declara.
in curand o sa vina rasplata pentru noi si atunci o sa ne trezim ,dar va fii prea tarziu! ACEASTA TAXA VA RAMANE ASA NUMAI DIN CAUZA NOASTRA !,ne meritam soarta pe deplin.
credeti ca noi,cei cati-va oameni de pe acest forum care incercam sa va facem sa intelegeti ca tre sa ne cerem dreptatea cu glas tare, putem face ceva? singuri? asteptati ca 10 -20 de persoane sa rezolve problema? niciudata ! Doresc sa-i felicit pe stig,robertmrz,adrian-cosmin,ianis474,Alex_iasi,radu_romania_ro,george,laziosb si celelalte persoane active de pe site,pentru ca nu sau lasat batuti au luptat pana acum asa cum au stiut ei ca este mai bine.
voi chiar nu intelegeti ca politica este o curva? nu stiti ca promisiunile fara niciun contract nu au valoare! credeti ca pe cineva ii intereseaza daca aveti sau nu bani sa platiti taxa? VA SPUN EU....PE NIMENI ....INAFARA DE NOI CEI IN CAUZA!
daca nu o sa sensibilizam media din tara asta sa ne prezinte doleantele nu o sa rezolvam nimic ,pt ca o hotarare favorabila noua va fii luata doar in cazul in care presa si televiziunile ne vor sustine si ei ne vor sustine doar daca ne facem remarcati.voi na-ti vazut ca ei nu tin cu noi? au interese si nu vor misca niciun deget pt noi doar daca sunt sub presiune.
in concluzie.... ne meritam soarta !
oricum eu personal voi continua sa intru aici . stiti? speranta moare ultima! poate va treziti si vedeti adevarul!
doresc sa-i transmit d-lui tariceanu si gastii lui un mesaj: sa-si ia gandul de la voturile celor care locuiesc pana la 100 km in jurul meu si sa nu vad vreun afis de-al lor pe acolo! pentru ca atat am dreptul sa fac : sa le spun oamenilor ce porc mare este in tara asta care altceva nu merita decat sa cerseasca in gara de nord impreuna cu cei de la apia! ADIO PNL ! o sa ajungeti ca si vadim,undeva pe langa parlament.
VA ROG CA TOTI CEI CARE CREDETI CA A SOSIT MOMENTUL SA NE FACEM AUZITI SA INTRATI IN FIECARE SEARA PE FORUM SI SA DISCUTAM URMATOARELE:
- pregatirea unor mitinguri in principalele orase din tara
- modalitati de anuntare a tuturor celor care doresc sa participe ( majoritatea celor in cauza habar nu au de existenta acestui site).
- modalitati prin care sa promovam actiunile noastre.
- sa facem o declaratie de presa din partea noastra in care sa ne prezentam cererile. ulterior sa trimitem la toate posturile de tv si presei aceasta declaratie. ESTE FOARTE IMPORTANT ACEST LUCRU! . SAR PUTEA CA CINEVA SA NE ASCULTE. tre sa prezentam cat mai clar situatia noastra in aceasta declaratie pentru a ne face intelesi si sa sensibilizam institutiile abilitate .
tre sa aratam clar ca in aceasta situatie sunt peste 120.000 de persoane pacalite de d-l tariceanu si gasca lui.tre sa aratam clar bataia de joc la care suntem supusi din partea institutiilor statului,de fapt de cei care ar trebui sa ne asigure pasii necesari spre bunastare economica.
- trimiterea de mesaje scrise catre toate institutiile abilitate prin care sa cerem anularea taxei . sa trimitem mesaje cat mai multe persoane.aici putem ruag si pe altii sa ne ajute.
- SA TREZIM LUMEA LA REALITATE ! nu vedeti ca toti dorm?

dany_the_eagle@yahoo.com

Data de înscriere : 08/12/2008
Localizare : cluj

Sus In jos

Re: CLUJ - Organizare

Mesaj  Robertmrz la data de Mar Ian 20, 2009 8:55 pm

Deci,in data de 31 ora 12 o sa ne intalnim in toata tara.
Cine este din cluj?Cine ma poate ajuta cu obtinerea aprobarei pt meeting?Eu zilnic lucrez,deci am nevoie de ajutor!!!ok?
Si astept sa ma sustineti,toti care sunteti din cluj cu pliantele......va rog frumos

Id-ul meu de mesenger este:matherobert@yahoo.com
Nr meu : 074-289202

Robertmrz

Data de înscriere : 21/12/2008

Sus In jos

Mesaj  Robertmrz la data de Mar Ian 20, 2009 9:28 pm

scuze......nt de tel 0742-289202

Robertmrz

Sus In jos

Mesaj  stig la data de Lun Ian 26, 2009 12:24 pm

Toti cei afectati de taxa auto, romani adevarati care au ceva de spus impotriva acestei mari nedreptati, sunt asteptati pe data de 7 februarie ora 12:00 in ARAD(Primarie), BISTRITA(Parcare Kaufland), BRASOV(Tarlungeni), BUCURESTI(Piata Victoriei), CLUJ(Sala Sporturilor), CONSTANTA(Casa de Cultura), DEVA(Parcare Real), IASI(Palatul Culturii), MURES(Parcarea Auchan), ORADEA(Parc 1 Decembrie), PITESTI(Stadion Nicolae Dobrin), PLOIESTI(Casa Sindicatelor), SUCEAVA(Cumparatura), TIMISOARA(Stadion Dan Paltinisan)! DETALII ID messenger: antitaxa sau pe www.taxa-auto.forumer.ro! Trimite mai departe! Multumesc!
stig

Data de înscriere : 06/01/2009

Sus In jos

Mesaj  Robertmrz la data de Lun Ian 26, 2009 6:37 pm

I-mi pare f rau baieti,dar joi am avut un accident la lucru,si acum sunt la spital...
Nu am apaut pe messenger de cateva zile....i-mi pare rau....habar nu am cum ati progresat cu protestul....habar nu am ce sa intamplat in zilele astea....
Va rog din suflet...ca cineva din cluj sa se ocupe de protest/meeting...si sa se inplice....i-mi pare rau,eu sunt intr-o stare ca nu pot sa ma mobilez si nu pot momentan sa ma ocup cu nimic,numai sa stau in pat.
Multumesc pt intelegere si spor la treaba,am incredere ca o sa realizati ceva cu protestul....

Robertmrz

Sus In jos

organizare protest

Mesaj  tudor_toy la data de Mar Ian 27, 2009 5:00 pm

Deci ramane pe 7 februarie in toate orasele mai susu mentionate.Mie pe 29 ianuarie imi expira ultima tura de numere rosii Mad dar o sa vin cu masina prietenei mele!!Sper sa iasa bine.Ne vedem acolo!!

tudor_toy

Data de înscriere : 27/01/2009

Sus In jos

Desteapta-te romane, taxa NU RAMANE !

Mesaj  cristi la data de Vin Ian 30, 2009 1:20 pm

Boc A declarat aseara la TVR1 ca taxa ramane triplata !!!!
Si va ramane daca nu iesim in strada! Cititi si voi fiecare vers cu voce tare si intonatie :

Deşteaptă-te, române, din somnul cel de moarte,
În care te-adânciră barbarii de tirani!
Acum ori niciodată croieşte-ţi altă soarte,
La care să se-nchine şi cruzii tăi duşmani!

Acum ori niciodată să dăm dovezi la lume
Că-n aste mâni mai curge un sânge de roman,
Şi că-n a noastre piepturi păstrăm cu fală-un nume
Triumfător în lupte, un nume de Traian!

Înalţă-ţi lata frunte şi caută-n giur de tine,
Cum stau ca brazi în munte voinici sute de mii;
Un glas ei mai aşteaptă şi sar ca lupi în stâne,
Bătrâni, bărbaţi, juni, tineri, din munţi şi din câmpii!

Priviţi, măreţe umbre, Mihai, Ştefan, Corvine,
Româna naţiune, ai voştri strănepoţi,
Cu braţele armate, cu focul vostru-n vine,
„Viaţă-n libertate ori moarte!” strigă toţi.

Pre voi vă nimiciră a pizmei răutate
Şi oarba neunire la Milcov şi Carpaţi!
Dar noi, pătrunşi la suflet de sfânta libertate,
Jurăm că vom da mâna, să fim pururea fraţi!

O mamă văduvită de la Mihai cel Mare
Pretinde de la fii-şi azi mână d-ajutori,
Şi blastămă cu lacrimi în ochi pe orişicare,
În astfel de pericol s-ar face vânzători!

De fulgere să piară, de trăsnet şi pucioasă,
Oricare s-ar retrage din gloriosul loc,
Când patria sau mama, cu inimă duioasă,
Va cere ca să trecem prin sabie şi foc!

N-ajunse iataganul barbarei semilune,
A cărui plăgi fatale şi azi le mai simţim;
Acum se vâră cnuta în vetrele străbune,
Dar martor ne e Domnul că vii nu o primim!

N-ajunse despotismul cu-ntreaga lui orbie,
Al cărui jug din seculi ca vitele-l purtăm ;
Acum se-ncearcă cruzii, în oarba lor trufie,
Să ne răpească limba, dar morţi numai o dăm!

Români din patru unghiuri, acum ori niciodată
Uniţi-vă în cuget, uniţi-vă-n simţiri!
Strigaţi în lumea largă că Dunărea-i furată
Prin intrigă şi silă, viclene uneltiri!

Preoţi, cu cruce-n frunte! căci oastea e creştină,
Deviza-i libertate şi scopul ei preasfânt.
Murim mai bine-n luptă, cu glorie deplină,
Decât să fim sclavi iarăşi în vechiul nost'pământ!

ASTA AR TREBUI SA VA MOTIVEZE !!!!!!!!!

cristi

Data de înscriere : 05/12/2008

Sus In jos

Interviul lui EMIL BOC din 29 ianuarie 2009, la TVR 1

Mesaj  Adrian Cosmin la data de Dum Feb 01, 2009 7:01 pm

Am gasit pe site-ul guvernului o transcriere a interviului lui BOC din 29.01.2009 la TVR 1 impreuna cu MONICA GHIURCO. Am selectat pasajele care ne intereseaza - taxa auto.

Emil Boc: În sistem economic, adică generează din nou prin acest mecanism, care va creşte de 4 ori acest fond de contragarantare, şi care va da posibilitatea finanţării a tot mai multor IMM-uri. Şi nu în ultimul rând vorbeam de programul „Rabla” la începutul emisiunii. Două modificări importante vor fi în programul „Rabla”.

Monica Ghiurco: Şi dacă ne lămuriţi cu taxa auto, că am avut aseară o dezbatere.

Emil Boc: Aţi băgat o temă deja/.../dar am promis că răspund la orice întrebare în această seară. În privinţa programului „Rabla”, e un program foarte serios, iar domnul ministru îl gestionează foarte bine, începând cu acest an se primesc la programul „Rabla” şi maşini cu o vechime mai mare de 10 ani, poate 12 ani. Pe de altă parte, suma pe care o plăteşte statul este majorată de la 3.000 lei la 3.800 lei pentru fiecare maşină, precum 60.000 în raport cu 40.000 câte au fost în 2008, deci o creştere a numărului de maşini care pot fi aduse în acest program şi să primească această compensaţie. În privinţa taxei auto, vom avea o discuţie, în februarie, în Guvern, când se pot emite şi ordonanţe de urgenţă. Punctul meu de vedere este că în primul rând trebuie să reglementăm din punct de vedere juridic situaţia acelor maşini care au fost aduse în ţară înainte de 15 decembrie şi în contextul în care ordonanţa a fost pusă imediat fără o avertizare prealabilă şi nu e vina omului de rând că la RAR nu mai primea planificare sau la alte structuri de acest fel şi el s-a trezit practic cu oul fierbinte în mână, fără să aibă nici o vină. Sunt deja câteva cazuri când au câştigat oameni care au dat în judecată statul român în instanţă şi aici va trebui să găsim o soluţie după care în privinţa valorii taxei, evident, că vom face o evaluare precisă în Guvern, ţinând cont de interesul naţional, reglementările europene, politica de mediu, industria autohtonă, toate aceste elemente vor fi luate în discuţie şi vom lua o decizie la începutul lunii februarie.

Monica Ghiurco: Atunci rămâne în vigoare ceea ce ştim cu toţii?

Emil Boc: Deocamdată rămâne ceea ce avem în momentul de faţă.

Monica Ghiurco: Oricum, februarie este aproape.

Emil Boc: Da, de luna viitoare putem să intrăm să discutăm.

Personal, inclin sa cred ca este vorba de o noua tentativa de manipulare...

Fratilor, trebuie sa iesim in strada in numar cat mai mare, altfel nu mai avem nicio sansa, ramanem cu masinile pe butuci pana in vara !!!!

Adrian Cosmin

Data de înscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Mesaj  Radu la data de Vin Feb 06, 2009 2:48 am

Ce se intampla? s-a obtinut aprobare?

Radu

Data de înscriere : 06/12/2008

Sus In jos

Protest Cluj

Mesaj  tudor_toy la data de Sam Feb 07, 2009 1:59 pm

Felicitari Cj pentru cele 7 masini prezente in parcare la sala sportului!!Daca o tinem tot asa le putem da foc in fata blocului!

tudor_toy

Data de înscriere : 27/01/2009

Sus In jos

...mda, cum era de asteptat

Mesaj  cristi la data de Lun Feb 09, 2009 10:06 am

am fost 7 masini, la "marele protest", sigur o sa anuleze taxa dupa o asemena amenintare din partea cetatenilor.

Cei care mai asteapta inca o minune, ... intentati proces fratilor! Nu asteptati sa rezolve cineva pentru voi! Trece timpul si stati cu masina pe butuci.
Astazi un prieten din cluj va afla rezultatul procesului a carui infatisare a fost vineri, va tin la curent.
Cu certificatul de grefa de la judecatorie se pot obtine numere rosii pe toata durata procesului. Decizia e a voastra!

cristi

Sus In jos

taxa

Mesaj  emi la data de Lun Feb 09, 2009 4:19 pm

Ciudat. Si eu am proces pe tema taxei iar cei de la politie mi-au spus ca nu mai pot lua alte numere rosii in afara celor 3 randuri legale. Nici chiar cu certificat de grefa.

emi

Sus In jos

vesti bune

Mesaj  cristi la data de Vin Feb 13, 2009 1:58 pm

la cluj 2 hotarari au devenit definitive si irevocabile, s-a inregistrat insa si un refuz la care reclamantul va face recurs. Eu am avut azi procesul , luni o sa stiu rezultatul. Am incredere in D-na Judecator Monica Rapaport!

cristi

Sus In jos

Mesaj  Radu la data de Dum Feb 15, 2009 11:38 pm

Excelent asa! Felicitari celor care au castigat.

Sa ne ti si tu la curent cu rezultatele. In timpul procesului ai avut masina pe numere rosii? Cate infatisari ai avut.. si cam cat a durat? In final, cheltuielile de judecata vor ramane platite de tine, si daca da cam la cat se ridica toata treaba.

Radu

Sus In jos

vesti proaste

Mesaj  cristi la data de Mar Feb 17, 2009 2:24 pm

am pierdut procesul !
acuma sa raspund : pe baza certificatului de grefa se pot obtine numere rosii, chiar daca ati luat deja de 3 ori. Am avut o singura infatisare, vineri, ieri a avut raspunsul. Nu am cerut cheltuieli de judecata pt a nu da un motiv in plus celor de la finante sa faca recurs (pacat ca nu am ajuns acolo).

cristi

Sus In jos

Mesaj  Radu la data de Mier Feb 18, 2009 10:05 pm

cristi a scris:am pierdut procesul !
acuma sa raspund : pe baza certificatului de grefa se pot obtine numere rosii, chiar daca ati luat deja de 3 ori. Am avut o singura infatisare, vineri, ieri a avut raspunsul. Nu am cerut cheltuieli de judecata pt a nu da un motiv in plus celor de la finante sa faca recurs (pacat ca nu am ajuns acolo).

Ah.. nasol Neutral mai faci recurs? cat ar trebui sa platesti taxa pe masina ta ?

Radu

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum