CLUJ - Organizare

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

CLUJ - Organizare

Mesaj  7rUe.4liFe la data de Lun Dec 08, 2008 4:13 pm

topic deschis la cerere pentru cluj

7rUe.4liFe

Data de înscriere : 05/12/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

avem locul unde sa discutam..

Mesaj  cristi la data de Lun Dec 08, 2008 5:04 pm

ne mai ramane sa ne organizam si noi sa ne sustinem cauza. Tel. meu: 0751495371 / id: gog_cristian.

Am sa ma implic cat imi permite timpul, numai sa vedem ca este initiativa si la noi. Astept !
Trebuie sa-i urmam pe brasoveni, noi si toata tara!. Trebuie sa ne AJUTAM PE NOI!!! Guvernul nu o va face.

cristi

Sus In jos

vreau sa luptam si la cluj

Mesaj  dany_the_eagle@yahoo.com la data de Lun Dec 08, 2008 5:53 pm

tre sa stabilim o intalnire la cluj

dany_the_eagle@yahoo.com

Data de înscriere : 08/12/2008
Localizare : cluj

Sus In jos

protest la cluj

Mesaj  tournier la data de Lun Dec 08, 2008 8:43 pm

Am vazut pe mai multe forumuri, la Cluj va fi un protest pe data de 15.12.2008 la ora 10 cu plecare de la RAR Cluj, te asteptam

tournier

Sus In jos

protest la cluj

Mesaj  tournier la data de Lun Dec 08, 2008 8:57 pm

Am vazut pe mai multe forumuri, la Cluj va fi un protest pe data de 15.12.2008 la ora 10 cu plecare de la RAR Cluj, te asteptam

tournier

Sus In jos

Re: CLUJ - Organizare

Mesaj  Dan_Lucian la data de Mar Dec 09, 2008 9:24 am

Pana la urma, ramane pe data de 15 la ora 10 la RAR Floresti? Question

Dan_Lucian

Sus In jos

Mesaj  bogdan_ la data de Mar Dec 09, 2008 9:28 am

Incercati si voi sa va adunati pe 13 ca si Bucurestiul si restul tarii.
bogdan_

Localizare : ORADEA

Sus In jos

Mesaj  Dan_Lucian la data de Mar Dec 09, 2008 9:48 am

Sa cadem de acord cu data si cu locul, si sa ne adunam cat mai multi asta ii cel mai important.
Eu sun dispus oricand.

Dan_Lucian

Sus In jos

Mesaj  cristi la data de Mar Dec 09, 2008 10:28 am

13 trebuie sa fie data, la fel e in toata tara, trebuie sa protestam in ACELASI TIMP! trebuie sa fim ORGANIZATI !
haideti sa vedem cum facem cu pliantele si cu autorizatia
odata adunati personal voi contacta presa si media Clujeana

cristi

Sus In jos

IMPORTANT !!!!!!!!

Mesaj  cristi la data de Mar Dec 09, 2008 3:30 pm

IN TOATA TARA SE PLATESTE MARINT IN TOATA TARA!!!!!!!!!!!!

IN LEGE NU APARE PRECIZATA DATA DE LA CARE SE APLICA NOUA FORMULA DE CALCUL, ASA CA ACESTA ESTE APLICATA ODATA CU INTRAREA IN VIGOARE A ORDONANTEI, PUBLICAREA EI IN MONIT OFICIAL
INCA O TEAPA CAT UN MUNTE!!!!!!, UN CALCUL SCURT: MINIM 1000 DE MASINI IN FIECARE ORAS / ZI LA RAR, PANA IN 15 DECEMBRIE, OOOHHHHOO, O GRAMADA DE BANI. MAI SCOT BAIETII CEVA DIN BANII FACUTI PRAF IN CAMPANIE.

FRATILOR ASTIA NU NUMAI CA NE DAU MUIE, DAR ISI SI DAU DRUMU PE FATA NOASTRA. CAT MAI REZISTAM ???????????????????????????

pt cei din cluj : AZI LA 19 :00 intalnire la salasporturilor sa ne organizam !!!!!!! haideti fratilor ca pentru noi o facem!!!!!

cristi

Sus In jos

organizare

Mesaj  tournier la data de Mar Dec 09, 2008 4:17 pm

Eu vin azi la ora 19 la sala spoturilor

tournier

Sus In jos

stiri de ultima ora !!!

Mesaj  cristi la data de Mar Dec 09, 2008 4:48 pm

BUCUREŞTI / 16:13, 9.12.2008

Ministrul Mediului, Korodi Attila, s-a declarat nemulţumit de graba în care a fost luată decizia de triplare a cuantumului taxei de poluare, fără consultări interne şi fără aprobarea Comisiei Europene, astfel că a refuzat să semneze actul normativ emis de Executiv în acest sens.

Ministrul Korodi a declarat, marţi, pentru MEDIAFAX, că a refuzat să-şi pună semnătura pe actul normativ prin care se instituie noile valori ale taxei de poluare, ordonanţa de urgenţă fiind semnată de secretarul de stat liberal din Ministerul Mediului, Lucia Varga.

"Sunt nemulţumit de faptul că nu a existat o analiză serioasă înainte ca această măsură să fie luată. Nu au existat nici consultările obişnuite cu cei de la Comisia Europeană, nici obişnuita analiză pe care o făceam de obicei atunci când vorbeam despre vreo modificare a taxei auto", a declarat Korodi.

În opinia sa, măsura de ajustare a taxei ar fi trebuit luată, eventual, de viitorul Executiv, acesta fiind, potrivit ministrului, un gest de fair-play.
BUCUREŞTI / 15:09, 9.12.2008

Comisia Europeană a atenţionat Guvernul că ordonanţa de suspendare a taxei auto conţine "o problemă tehnică", în sensul că taxa ar trebui ridicată şi pentru vehiculele uzate Euro 4 înregistrate în UE între 15 decembrie 2008-31 decembrie 2009 şi aduse în România după acest interval.

Comisia Europeană a transmis oficial părţii române opinia sa în ceea ce priveşte decizia Guvernului de a introduce o scutire de un an de la plata taxei de poluare. Opinia a fost formulată pe baza unui proiect de ordonanţă care prevede suspendarea taxei auto pentru autovehiculele înregistrate în perioada 15 decembrie 2008-31 decembrie 2009, dacă acestea îndeplinesc două criterii obiective, respectiv corespund normelor de poluare Euro 4 şi au motoare cu o capacitate cilindrică de până la 2000 cmc.

"Comisia a considerat că diferenţierile la nivelul taxei sunt compatibile cu legislaţia europeană atunci când au la bază criterii obiective şi că în condiţiile în care maşinile aduse în România în perioada respectivă, din alte state membre UE, beneficiază de acelaşi tratament, nu se consideră încălcat articolul 90 din Tratatul CE cu privire la principiul nediscriminării. Totuşi, în răspunsul acordat autorităţilor române, CE a subliniat şi existenţa unei «probleme tehnice». Astfel, Comisia a arătat că maşinile uzate înregistrate oriunde în spaţiul UE în timpul perioadei stabilite (decembrie 2008-decembrie 2009) şi care îndeplinesc cele două criterii ar trebui să beneficieze de aceeaşi scutire când sunt aduse în România după expirarea perioadei pentru care a fost acordată scutirea", au declarat, marţi, agenţiei MEDIAFAX, surse oficiale.

Comisia a precizat că şi-a formulat opinia pe baza unui proiect de ordonanţă de urgenţă şi a cerut să i se comunice şi legislaţia adoptată recent.

CLUJENI VA ASTEPTAM AZI LA 19:00 PE PLATOUL DE LA SALA SPORTURILOR !!! NE VOM ORGANIZA, NU MAI PUTEM SA PRIVIN INDIFERENTI SI SA INGHITIM SEC, ....ASTEPTAND !!!!!!!!!

cristi

Sus In jos

da

Mesaj  jimmy891 la data de Mar Dec 09, 2008 4:57 pm

nu se mai poate fratzilor, astia is hoti la drumul mare..isi bat joc de noi. si eu zic ca 13 ar trebui sa fie data, la fel ca in toata tara.. ne vedem la sala sporturilor

jimmy891

Data de înscriere : 09/12/2008

Sus In jos

sunati toti cunoscutii sa vina la cluj

Mesaj  dany_the_eagle@yahoo.com la data de Mar Dec 09, 2008 8:47 pm

sunati toti cunoscutii sa vina in 13 dec la cluj si sa iesim in fiecare zii in toata tara pana se desfinteaza taxa lui buacianu !
VICTORIE !

dany_the_eagle@yahoo.com

Sus In jos

Nevoie de informatii

Mesaj  tibi la data de Mar Dec 09, 2008 9:21 pm

Salut!Suntem din Satu Mare.Ce avem de facut ca sa luam si noi partea din protest?Ar fii foarte bine sa tinem in acelasi data si ora in toata tara.Suntem foarte multi sustinatori.

tibi

Data de înscriere : 09/12/2008

Sus In jos

Pentru Tibi

Mesaj  adi_oradea la data de Mar Dec 09, 2008 10:14 pm

Cei din Satu Mare puteti sa veniti la Oradea ! Se organizeaza protestul si la Oradea !

Sambata 13 dec. de la ora 10:00 in Parcarea de pe strada Independentei (in plin centru, aproape de primarie).

Maine, adica Miercuri se scoate autorizatie de la primarie pentru meeting.

VENITI IN NUMAR CAT MAI MARE ! ANUNTATI SI BAIA MARE SI ZALAU !

JOS TAXA, JOS TARICEANU !

adi_oradea

Data de înscriere : 07/12/2008
Localizare : Oradea

Sus In jos

Mesaj  Radu la data de Mier Dec 10, 2008 12:39 am

Pana la urma ce s-a stabilit la sala sporturilor?

Avem aprobare de la primarie? Mergem in 13 sau in 15? De la ce ora? eu zic ca pe la vreo 12-13 ar fi mai bine pentru ca atuncea iese si lumea de la targ(apropo de targ ar fi bine sa mergem sa impartim fluturase/punem afise in targ si si la RAR.).

Detalii va rog pentur cei care nu au putut ajunge azi.

Radu

Data de înscriere : 06/12/2008

Sus In jos

HAIDETI LA ORADEA SM

Mesaj  adi la data de Mier Dec 10, 2008 2:34 am

LA ORADEA SAU CJ PUTETI VENI SM

adi

Data de înscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Mesaj  cristi la data de Mier Dec 10, 2008 9:27 am

astazi se fac actele pt autorizatie!

Cand ziceti voi ca e mai bine sa facem meeting? pe 13 putem face un mars spontan cu plecate din targul de masini, iar protestul sa fie pe 15, astept pareri !!!

cristi

Sus In jos

protest

Mesaj  dany_the_eagle@yahoo.com la data de Mier Dec 10, 2008 10:01 am

pe 13 decembrie in fata prefecturilor din toata tara,protest impotriva taxei auto. anuntati pe toti cei care sunt in situatia noastra sa protesteze impotriva
taxei auto.atentie! realitatea tv nu prezinta adevarata fata a lucrurilor si ascunde multe adevaruri: miile de oameni programati la rar de luni de zile care vor ramane cu banii dati si masinile in garaj! jos taxa! jos taxa! jos taxa! jos taxa !
PROPUNERE: SA PROTESTAM DI 13 IN FIECARE ZII PANA LA ELIMINAREA TAXEI. PUNETI PE TOATE FORUMURILE ACEASTA PROPUNERE. CU UN SINGUR MITING NU NE VOR BAGA IN SEAMA!!!!!! ATENTIE : REALITATEA TV NE EVITA SI DEZINFORMEAZA!

dany_the_eagle@yahoo.com

Sus In jos

asociatii !!!!!

Mesaj  cristi la data de Mier Dec 10, 2008 10:35 am

informati lumea ca la aceste proteste se vor aduna semnaturi pt. infiintarea de asociatii ca sa putem ataca in instanta acesta OUG.DAM IN JUDECATA GUVERNUL , MOMENTAN E SINGURA SANSA CA SA NU PLATIM ACESTA TAXA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PANA LA SOLUTIONAREA PROCESELOR FIECARE MEMBRU AL ASOCIATIILOR CREATE POATE CIRCULA CU NUMERE ROSII !!!

cristi

Sus In jos

Mesaj  bogdan_ la data de Mier Dec 10, 2008 11:07 am

Oradea inca nu are aprobare!!!

http://taxa-auto.forumer.ro/taxa-auto-f1/oradea-organizativa-t87-15.htm#1477

AM NEVOIE DE AJUTOR PE ORADEA IN VEDEREA APROBARII MITINGULUI!!!

Ultima editare efectuata de catre bogdan_ in Mier Dec 10, 2008 11:09 am, editata de 1 ori
bogdan_

Localizare : ORADEA

Sus In jos

????

Mesaj  dany_the_eagle@yahoo.com la data de Mier Dec 10, 2008 11:07 am

cum putem circula cu numere rosii???

dany_the_eagle@yahoo.com

Sus In jos

cerere depusa !!!

Mesaj  cristi la data de Mier Dec 10, 2008 11:44 am

avem cererea depusa la primarie pentru mars, sambata ora 13:00,Traseu: sala sporturilor - prefectura - 300 masini.

Anuntati cat mai multa lume !!!!!!!!
Maine speran ca vom avea aprobarea.
Avem nevoie de oameni pt a imparti fluturasi !!! Personal sambata la 8:00 sunt prezent in piata , de acolo sigur adun 50 -100 masini

SALAJ, MARAMURES, BISTRITA Va ASTEPTAM !!!!!!!!!!!!!

traseul propus este: sala sporturilor adunare si organizare de la 12 la ora 13. plecare la ora 13 pe traseul sala sporturilor - aleea uzinei electrice - alea stadionului.- str. george cosbuc - calea motilor - petru maior - p-ta lucian blaga - str. napoca - p-ta unirii - str. eroilor - p-ta avram iancu.

cristi

Sus In jos

Mesaj  adem la data de Mier Dec 10, 2008 12:11 pm

Bravo Cristi!!!! Acum trebuie anuntat si la Realitatea Cluj, pentru ca ei au anuntat pe data de 15 la RAR. Trebuie mediatizat in Cluj data de 13!!!

adem

Varsta : 44

Vezi profilul utilizatorului http://www.ice-events.ro

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: